KITESURFING

ŠKOLA KITESURFINGU

Máte chuť vyzkoušet něco nového a máte rádi vítr a vodu ? V tom případě vyzkoušejte s námi kitesurfing. Naši zkušeni a kvalifikovaní instruktoři vás naučí tento populární vodní sport rychle, se zábavou a hlavně bezpečně. Diky nejnovějšímu kitovému vybaveni od RRD je lehké se kiteboarding naučit pro všechny věkové kategorie.

Nabízíme kiteboardingové kurzy pro začátečníky /tzv. landkiting/ formou privátní výuky (one to one). Tento základní kurz probíhá na vodní nádrži Rozkoš

1-denní kurz, 2 hod. - 1000,- Kč

V tomto kurzu máte možnost objevit o čem kiteboarding vlastně je. Poznáte kitové vybaveni, letové okno, naučíte se létat s kitem, startovat a přistávat, a hlavně vše o bezpečnosti.

V ceně kurzu je zahrnuto veškeré vybaveni a instruktor.

KITESURFING je adrenalinový vodní sport.

Kiteboarding je srovnánán s windsurfingem, jenž také potřebuje ke svému pohybu vítr a vodu, což je asi vše, co mají tyto dva sporty společné. Snad ještě adrenalin, kterým nás oba sporty zásobí v dostatečné míře. Oproti windsurfingu je v kitingu rychlejší progres v učení a je i snadnější příprava na břehu. Je však nebezpečnější pro samotného jezdce i pro okolí. Mnoho sportovců provozujících tento sport si toto málo uvědomuje (někdy to i vypadá že vůbec), což má tragické důsledky. Únosnost až 30 m dlouhých šňůr je cca 350 kg, takže řežou vše, co se jim postaví do cesty. Každý , kdo dává kite do vzduchu, si musí uvědomit, že je plně zodpovědný za jeho bezpečný provoz a musí dodržovat základní pravidla bezpečného provozu.

Bezpečná zóna na břehu vzhledem k okolí je 100 m na každou stranu od kitera.

Z výše popsaného doporučejeme zájemcům o kitesurfing kurs – školu kitesurfingu, kde každý získá základní znalosti a velmi urychlené učení . Zdánlivě „drahé učení“ se vícenásobně vyplatí v rychlejším progresu a minimalizuje psychické zábrany , které vznikají v případě úrazu.

Na Rozkoši s kitesurfingem začínali v roce 2001. Jedná se o použití tažného draka, jehož řízením ve větru se jezdec na malém prkně uvede do pohybu. Za krátkou dobu se rozvinul v tyto disciplíny:

Waveriding - jízda na vlně

Freestyle - triková jízda

Jumping - skoky

Wake styl

Cruising - kursová rychlostní jízda

Ke každé disciplině se používá jiný tvar plováku /prkna/, které mají poutka na uchycení nahoru.

PRAVIDLA PŘEDNOSTI V KITESURFINGU

1.Kiter, který vstupuje do vody, má přednost před tim, který už je ve vodě. Vítr je více nárazový na pláži, než ve vodě. Kiter, který jede směrem ke kiterovi vstupujicimu do vody, mu musí nechat dostatečný prostor a uhnout mu z cesty.

2.Když 2 kiteři jedou proti sobě, ten který má kite na pravé straně, má přednost a musí udržovat svůj směr, zatímco ten protijedoucí mu musí dát přednost.

3.Jedou-li 2 kiteři stejným směrem, ten rychlejši musí dát přednost tomu pomalejšímu.

4.Kiter, který je proti větru (up wind) a předjíždí jiného, co je po větru (donw wind), musí udržovat dostatečný odstup od kitera po větru (downwind), normálně 2 délky šňůr. Kiter po větru (down wind) musí dát svůj kite dolů a kiter proti větru (up wind) nahoru.

5.Kiter, který surfuje vlnu, má přednost před jiným, který skáče nebo jede proti němu. Ten, co surfuje vlnu, má omezené možnosti řídit kite. Ale pokud surfuje vlnu u břehu, kiter vstupující do vody má přednost.

6.Plavci mají vždy přednost.

7.Skákající kiter musí mít volný prostor po větru (down wind) minimálně 50m a 30m proti větru (up wind).

ŠKOLA KITESURFINGU Dragon

Zkušení a kvalifikovaní instruktoři vás naučí tento populární vodní sport rychle, se zábavou a hlavně bezpečně. Diky nejnovějšímu kitovému vybaveni od Best kiteboarding a metodám učení IKO (mezinárodni kiteboardingová organizace) je snadné se kiteboarding naučit v každém věku.

Kurzy se provádí v Tarifě (Španělsko), která je největrnějším místem v celé Evropě. Překrásné písečné pláže s výhledem na Maroko udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek. V Tarifě se kituje se po celý rok.

Nabízíme kiteboardingové kurzy pro začátečníky i pokročilé, ve skupinkách (max.4 osoby) nebo privátní výuku (one to one).

1-denní kurz, 4 hod. - 90eur

V tomto kurzu máte možnost objevit o čem kiteboarding vlastně je. Poznáte kitové vybaveni, letové okno, naučíte se létat s kitem, startovat a přistávat, a hlavně vše o bezpečnosti.

3-denní kurz, 12 hod. - 240eur

Ideální pro ty, kteří již vědí, že kitesurfing je super a chtějí si to vyzkoušet i s prknem. Obsahuje 1-denní kurz a pokračuje bodydragem a vodním startem.

5-denní intenzivní kurz, 20 hod. - 380eur

Obsahuje 3denní kurz a pokračuje procvičováním vodního startu, jízdy a otáčení se. Tento kurz z vás udělá nezávislého kitera, který si sám dokáže poradit skoro v každé situaci. Pak už je to jen na vás!

V ceně kurzu je zahrnuto veškeré vybaveni, instruktor, pojištění třetí osoby a základní nehodové pojištění.

Pro více informaci kontaktujte: Mirka, tel.: +34 956 627 467/+34 660 882 710

e-mail: info@dragontarifa.com

www.dragontarifa.com

jana
tarifa
kiteboardingovy kurz sejki

Autor: Milan Sejkanič

Váš kajtík

Zpět

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server