Na Opatovickém jezeře

Tenkrát před lety kdosi z národního výboru v Hradci Králové přišel na nápad: Postavíme stadión a na ochozy použijeme zeminu, vybagrovanou za Malšovicemi. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou - budeme mít všesportovní stadión a navíc vznikne koupaliště pro Hradečany, kteří něco podobného postrádají. I stalo se.
Jenomže nynější Všesportovní stadion má všechno, co takové zařízení potřebuje, ale na fotbal aby chodili diváci s kukátky jako do divadla, protože je od hrací plochy odděluje atletická dráha. A to plivátko, tedy vlastně koupaliště, které má honosný název Stříbrný rybník, má do stříbra hodně daleko. Co mělo být tehdá pro krajské město přínosem, dnes už zdaleka nestačí.
Tohle všechno Vás napadne, přijedete-li se koupat na Opatovické jezero. To je také nadsazený název, ale správně pochopil ten, kdo ví, že je to vybagrovaný rybník za Březhradem. V tomhle koutě lemovaném sice z jedné strany rušnou komunikací, ale jinak vcelku klidném a s čistou vodou, nacházejí nejen mrňata, ale i dospělí oázu odpočinku. Není se tedy co divit, že toho využil Milan Sejkanič a nabízí tady své služby rekreujícím se občanům se svým SURF-CENTREM. Kdo a co to je?
Chcete-li se surfu - tomuto stále populárnějšímu sportu - naučit, zkušený pan Sejkanič vám poskytne teoretickou i praktickou instruktáž. Dozvíte se, jak se na prkno postavit, jak natočit plachtu a mnoho dalších potřebných věcí. K dispozici vám bude skupina mladých lidí, takže se při výcviku budete cítit naprosto bezpeční. Ve výbavě Surf-centra mají různé plachty od Juniorek pro výcvik těch nejmenších až po Spider-plachty pro různé počasí i druhy větrů. Celý odborný výcvik, který trvá 1-2 hodiny, stojí 60 korun, přičemž 20 korun zaplatíte za půjčení prkna.
Že je to lákavé? To ano. A ještě lákavější by bylo, kdyby k tomu přibyl i výcvik začínajících plavců.

Zpět

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server